Sztuka w Twoim domu: Jak dekorować ściany plakatami?
17.04 0

Sztuka w Twoim domu: Jak dekorować ściany plakatami?

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, na pewno wiesz, jak ważną rolę pełnią ozdoby na ścianach. Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na udekorowanie ścian są plakaty. Taka forma dekoracji, z pewnością doda uroku każdemu wnętrzu i nada mu niepowtarzalnego klimatu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ciekawych sposobów na to, jak dekorować swoje ściany plakatami.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, na pewno wiesz, jak ważną rolę pełnią ozdoby na ścianach. Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na udekorowanie ścian są plakaty. Taka forma dekoracji, z pewnością doda uroku każdemu wnętrzu i nada mu niepowtarzalnego klimatu. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ciekawych sposobów na to, jak dekorować swoje ściany plakatami.

Obrazy plakaty na ścianę: Najważniejszy jest styl

Wybór odpowiedniego stylu to podstawa w dekorowaniu mieszkania plakatami na ścianie. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować, jakie wnętrze chcesz uzyskać. Czy preferujesz nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, czy może bardziej rustykalny klimat? W zależności od tego, możesz wybierać plakaty w różnych stylach i kolorach.

Plakaty na ścianę do druku: Wybierz coś dla siebie

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym i minimalistycznym klimacie, postaw na proste i geometryczne wzory oraz stonowane kolory. Plakaty na ścianę w stylu skandynawskim będą idealnym wyborem dla takiego wystroju.

Natomiast, jeśli preferujesz bardziej rustykalny klimat, warto zdecydować się na plakaty w stylu vintage lub retro. Takie plakaty na ścianę są często utrzymane w ciepłych kolorach, przedstawiają motywy związane z naturą i pięknem krajobrazów. Warto również zwrócić uwagę na obrazy plakaty na ścianę w stylu art deco - takie dekoracje będą idealnie pasować do wnętrz z dużą ilością drewna i rustykalnych dodatków.

Jeśli z kolei bardziej odpowiada Ci elegancki i klasyczny styl, to warto zastanowić się nad plakatami na ścianę w czarno-białej tonacji. Mogą to być zdjęcia z miast, portretów ludzi lub zwierząt, a nawet abstrakcyjne wzory. Dzięki temu, że są w skali szarości, łatwo je dopasować do różnych aranżacji.

Kolorowe plakaty na ścianę

Kolorowe plakaty na ścianę to nie tylko ciekawy i odważny wybór, ale również doskonała metoda na poprawę nastroju w mieszkaniu. Dzięki nim możesz wprowadzić do swojego wnętrza trochę życia i ożywienia. Jeśli chcesz, aby Twoje kolorowe plakaty na ścianę skupiały się na jednym kolorze, warto wybrać motywy roślinne lub abstrakcyjne wzory. Jeśli z kolei chcesz, aby Twoje plakaty na ścianę były bardzo kolorowe, warto postawić na zdjęcia z postaciami z bajek, motywami związanych z podróżami lub zwierzętami. Taki wybór doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym lub w jadalni, gdzie przyciągną uwagę gości.

W przypadku kolorowych plakatów na ścianę warto zwrócić uwagę na dobranie kolorystyki ścian oraz pozostałych elementów wystroju. Najlepiej postawić na jasne, białe lub szare ściany, dzięki którym plakaty będą się prezentowały znakomicie. Z kolei meble czy dodatki powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce, aby nie gryzły się z kolorowymi plakatami na ścianie.

Plakaty na ścianę do druku: Gdzie je umieścić?

Oczywiście, dopasowanie plakatów na ścianę do druku to nie tylko kwestia wyboru odpowiedniej grafiki, ale również jej umiejscowienia. Plakaty najlepiej zawieszać na wysokości oczu, czyli na wysokości około 150-160 cm od podłogi. Dzięki temu będą dobrze widoczne i będą się świetnie prezentowały. Możesz wybrać jedną dużą grafikę lub zestawienie kilku mniejszych. Jeśli chcecie osiągnąć jeszcze większy efekt wow, to warto postawić na plakaty na ścianę w dużych formatach. Takie plakaty będą wyglądać szczególnie dobrze na jednej z większych ścian w pokoju.

Obrazy plakaty na ścianę: Najważniejsze zasady dekorowania

  • Dobieraj plakaty lub obrazy w sposób spójny, aby tworzyły one harmonijną całość. Warto zastanowić się nad tym, jakie kolory i style będą do siebie pasować, aby stworzyć jednolity klimat w pomieszczeniu.
  • Nie zapominaj o proporcji. W przypadku mniejszych pomieszczeń, warto postawić na mniejsze obrazy lub plakaty, aby nie przytłaczały one wnętrza. W większych pomieszczeniach można z kolei zdecydować się na większe formaty.
  • Weź pod uwagę tematykę i styl. Ważne, aby odzwierciedlały one charakter mieszkania i osobowość właścicieli. Dobrze dobrane motywy mogą wprowadzić do pomieszczenia dodatkową głębię i klimat.
  • Weź pod uwagę ilość. Nie należy przesadzać z ilością plakatów na ścianę, aby nie zdominować wnętrza. Warto postawić na kilka większych elementów lub kilka mniejszych w spójnej kompozycji.